Tomātu tarte

Apm. 6 porc.

Atzīme (1 gab)

Sastāvdaļas

Mīklai
150 g sviesta vai margarīna
90 g rudzu miltu
90 g kviešu miltu
15 ml auksta ūdens

Pildījumam
400 g ķiršu tomātu
2-3 sīpoli
30 ml sviesta
7 g Dansukker Farīna cukura
30 g tomātu pastas
15 ml Dansukker Tumšā cukura sīrupa
1-2 ķiploka daiviņas (pēc izvēles)
15 ml svaiga, sasmalcināta oregano (raudenes)
30 ml svaiga, sasmalcināta bazilika
2 g sāls
5 g čili mērces
400 ml rīvēta cietā siera
200 ml trekna saldā krējuma

Instrukcijas

Sajauc mīklas sastāvdaļas un pagatavo mīklu. Ieliek mīklu ietaukotā tartes formā (aptuveni 28 cm diametrā), izveidojot arī sānu maliņas. Caurdursta ar dakšiņu un liek ledusskapī uz 30 minūtēm. Cep cepeškrāsnī 225 °C apmēram 10 minūtes.
Nomizo un sasmalcina sīpolu, apcep to sviestā kopā ar Farīna cukuru. Pievieno tomātu pastu, sīrupu, ķiploku, garšaugus, sāli un čili mērci. Pēc vēlēšanās var pievienot arī zaļumus. Mīklas pamatnē izkārto daļu siera un pārlej to ar pildījumu. Virsū kārto tomātus, kuriem pārber atlikušo sieru. Pārlej ar krējumu un liek cepties cepeškrāsns vidusdaļā apmēram 15 minūtes. Pasniedz ar svaigiem salātiem.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.