Tiramisu kūka

12 porcijas

1,5 stundas + 5 stundas ledusskapī

Atzīme (1 gab)

Sastāvdaļas

6 olas
200 g cukura
120 g miltu
7 g kukurūzas cietes
½ tējkarotes cepamā pulvera
120 ml stipras kafijas, atdzesētas

Krēmam
750 g mascarpone siera
230 g pūdercukura
100 ml stipras atdzesētas kafijas
360 ml saldā krējuma
kakao dekorēšanai

Instrukcijas

Uzkarsē cepeškrāsni līdz 180 ºC temperatūrai.

Sagatavo kūkas formu 20 cm diametrā. Ideāli, ja tādas ir trīs - tas saīsinās gatavošanas laiku, jo tad var cept visas biskvīta kārta vienā reizē. Ja šādas iespējas nav, tad katru kārtu cep atsevišķi.

Olas kopā ar cukuru puto lielā bļodā apmēram 10 minūtes, līdz iegūta gaiša, krēmīga masa un viss cukurs izkusis. Iesijā miltus, kukurūzas cieti un cepamo pulveri. Ar koka karoti ļoti uzmanīgi miltus iecilā, līdz iegūta viendabīga mīkla. To sadala trīs daļās, ieklāj katru atsevišķi kūkas formā un cep 20 minūtes vai, līdz koka irbulītis, iedurts biskvītā, iznāk ārā tīrs. Biskvītus atdzesē.

Pagatavo stipru kafiju, atdzesē. Lielā bļodā puto aukstu mascarpone krēmu, pūdercukuru un saldo krējumu (no ledusskapja) un 100 ml atdzisušas kafijas, līdz iegūta gaisīga, viendabīga masa. Masa nedrīkst būt tekoša, taču to nedrīkst arī pārputot.

Kūkas salikšana. Katru biskvīta kārtu ar otiņu dāsni apsmērē ar stipru melno kafiju. 300 g no krēma atliek malā dekorēšanai.

Uz biskvīta ziež krēmu, tad pārklāj ar kafiju apsmērētu biskvīta kārtu un tā turpina, līdz visas sastāvdaļas iztērētas. Kūku no ārpuses apsmērē ar malā atlikto krēmu, un virspusi dekorē pēc sirds patikas. Kūkai jānostāvas ledusskapī vismaz 5 stundas. Pirms pasniegšanas pārkaisa ar kakao pulveri vai rīvētu tumšo šokolādi.

Autors: Līva Kārkla-Upeniece
Stils: Zane Tilaka un Līva Kārkla-Upeniece
Foto: Mareks Gaidamovičs

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.