Saldējums uz kociņa ar karameli un šokolādi

Saldējums ar neatvairāmu šokolādes un kraukšķīgu riekstu glazūru. Pagatavojiet savu saldējuma versiju ar zefīriem jeb maršmelloviem, šokolādi vai īrisu. Saldējuma receptē ļoti svarīga nozīme ir sīrupam. Tas ir invertēts (saharoze sadalot ieņēmusi šķidru formu), tāpēc vieglāk piesaista ūdeni un novērš ledus kristālu veidošanos saldējumā – saldējums ir mīksts un vijīgs.

12 gab.

1,5 stundas + 6 stundas saldētavā

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

Saldējums
4 olu dzeltenumi
95 g Dansukker gaišā Muscovado cukura
200 ml piena
150 ml saldā krējuma
140 g Dansukker Dzidrā sīrupa

Garšvielas
100 g tumšās šokolādes
5 g vaniļas cukura vai svaigas vaniļas

Pasniegšanai
Marshmellovi jeb zefīri, recepte te
400 g šokolādes (jebkuras)
8 ml eļļas
Sakapāti rieksti vai dekoratīvie cukura graudiņi
Papīra glāzītes un saldējuma kociņi

Instrukcijas

Olu dzeltenumus sakuļ kopā ar cukuru. Pienu, saldo krējumu un sīrupu uzvāra. Olu dzeltenumus, tievā, tievā strūkliņā, nepārtraukti kuļot iemaisa karstajā piena maisījumā. Tas jādara patiešām lēnām un uzmanīgi, lai olu dzeltenumi sarecot neizveidotu kunkuļus. Ja tādi izveidojas, šķidrumu izkāš caur sietu.

Saldējuma masu sadala divās daļās. Vienai daļai pievieno izkausētu šokolādi, bet otrai – vaniļas cukuru vai svaigu vaniļu. Abas porcijas liek saldētavā uz 3-4 stundām, ik pa laikam apmaisot.

Papīra glāzītes apakšā kārto zefīriņus, pilnībā noklājot tās pamatni. Zefīrus pārklāj vispirms ar šokolādes saldējuma kārtu, bet pēc tam – ar vaniļas saldējumu. Vidū iesprauž saldējuma kociņu un liek atpakaļ saldētavā uz vismaz 2 stundām.

Izkausē tumšo šokolādi, pievieno eļļu un nedaudz atdzesē. Saldējumus izņem no saldētavas un izņem ārā no papīra glāzītēm. Turot aiz kociņa, saldējumus iemērc šokolādes glazūrā un tad pārkaisa ar izvēlētajiem kraukšķiem. Novieto atpakaļ saldētavā uz 30 minūtēm.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Pagatavo saldējumu

Vasarā pagatavo savu saldējumu! Kāpēc gan pirkt saldējumu, ja to var pagatavot pats! Šeit esam apkopojuši mūsu labākās saldējuma receptes.

Ielūdziet draugus nobaudīt veldzējošus dzērienus

Mums ir labākās receptes, kas remdēs tavas un viesu slāpes.

Gardumi ar vasaras ogām

Pīrāgs vai kūka ar svaigām, skābenām ogām ir lielisks gardums pēcpusdienas kafijas pauzē. Izmanto vasaras ogas un svini brīvdienas.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Vasaras deserti

Karstā laikā ir īpaši patīkami, ja vari cienāt ar saldskābu un atsvaidzinošu vasaras desertu, ko pasniedz grila vakara vai vasaras ballītes noslēgumā.

Vasaras brokastis

Šeit esam apkopojuši mūsu labāko un relaksējošāko vasaras brokastu receptes. Ar ko vēlies sākt dienu?