Daļēji kaltēti tomāti

Aptuveni 6 porcijas

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

12 plūmju tomāti
50 g Dansukker Baltā smalkā cukura
10 g sāls pārslu
5 g rupji maltu melno piparu
100 ml olīveļļas
30 ml citronu sulas
1 ķiploku galviņa
1 saišķis timiāna
6 rozmarīna zariņi
Olīveļļa

Instrukcijas

Tomātus sagriež četrās daļās un izvieto uz lielas, lēzenas cepešplāts. Pārkaisa pāri cukuru, sāli un piparus. Apsmidzina ar olīveļļu un citronu sulu. Ķiplokus nomizo un daiviņas iespiež tomātos. Pievieno timiānu un rozmarīnu.

Cep krāsns vidusdaļā 75°C 12 stundas. Izkaltušās garšzāles noņem nost, tomātus un ķiplokus liek burciņā. Pārlej pāri olīveļļu. Uzglabā ledusskapī.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.