Biešu želeja

Aptuveni 600 ml

Atzīme (1 gab)

Sastāvdaļas

1 kg biešu
150 g mārrutku
300 ml ūdens
350 ml balzāmetiķa
5 g sāls
100 ml Dansukker žejas cukura "Multi" uz 100 ml izkāsta šķidruma

Instrukcijas

Bietes un mārrutkus nomizo un sarīvē. Liek katliņā, pievieno ūdeni, etiķi un sāli. Liek pāri vāku un uz nelielas uguns vāra 15 minūtes. Izkāš. Nomēra šķidruma tilpumu. Lej tīrā katliņā un pievieno 100 ml želejas cukura uz 100 ml šķidruma. Atkal uzvāra un ļauj vārīties 30 sekundes. Lej siltās, sterilizētās burkās vai glāzēs. Uzglabā ledusskapī.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.