Aveņu un lakricas kūciņcepumi

Neatvairāmi garšīgi mandeļu pamatnes, lakricas putu un aveņu pildījuma kūciņcepumi baltās šokolādes glazūrā.

20–25 gabaliņi

2 stundas + 1 stundas ledusskapī

Atzīme (5 gab)

Sastāvdaļas

Aveņu biezenis
150 g aveņu
75 g Dansukker Ievārījuma cukura

Pamatne 
50 g Dansukker Farīna cukura
150 g mandeļu pastas
10 g olu baltuma 
2 g sāls 
Dansukker pūdercukurs pamatnes izrullēšanai

Pildījums
35 ml ūdens
170 g Dansukker baltā cukura
70 g Dansukker Dzidrā vai glikozes sīrupa
100 g olu baltumu
5–10 g lakricas pulvera

Dekorēšana
400 g baltās šokolādes
Saldējot kaltētu aveņu drumstalas

Instrukcijas

Vispirms pagatavo aveņu biezeni. Avenes katliņā uz plīts uzkarsē, līdz tās sašķīdušas. Izberž caur sietu, lai atdalītu sēkliņas. Biezeni kopā ar želejas cukuru “Multi” uzvāra un tad ļauj atdzist 15 minūtes. Želejas cukurs “Multi” atdziestot biezē, tāpēc biezenis ik pa laikam jāapmaisa, lai tas nesarecētu.

Farīna cukuru, mandeļu pastu, sāli un olu baltumus sakuļ līdz pastas konsistencei. Novieto ledusskapī uz 15-20 minūtēm.

Cepeškrāsni noregulē uz 180 °C temperatūru. Uz galda izklāj cepampapīru, pārkaisa ar pūdercukuru, izrullē mandeļu mīklu puscentimetra biezumā un izspiež no tās 4 cm diametra aplīšus. Aplīšus novieto uz cepešpannas, kas izklāta ar cepampapīru, un cep 7 minūtes. Ļauj atdzist turpat uz pannas.

Ūdeni, cukuru un sīrupu lej katliņā ar biezu pamatni un uzkarsē līdz 118 °C temperatūrai.

Tikmēr olu baltumus saputo kopā ar vienu tējkaroti cukura. Verdošo sīrupu tievā strūkliņā, nepārtraucot putošanu, lej olu putās. Pievieno arī lakricas pulveri un vidējā ātrumā turpina putot vēl 6-8 minūtes, līdz masa sāk veidot vieglas putu galotnītes.

Meringas putas liek dekorēšanas tūtā ar apaļu uzgali, bet aveņu biezeņa masu liek dekorēšanas tūtā ar apaļu, mazu, šauru uzgali. Uz izceptajām mandeļu mīklas pamatnēm veido meringas putu virsotnes, bet ar tievo uzgali tajās uzmanīgi iespiež nedaudz aveņu biezeņa pildījuma.  Uz 30 minūtēm kūciņas novieto ledusskapī, lai sastingst.

2/3 no baltās šokolādes daudzuma izkausē ūdens peldē. Noņem no plīts un iemaisa atlikušo 1/3 šokolādes. Meringas tornīšus apmērcē šokolādē un pārkaisa ar kaltēto aveņu drumstalām. Novieto ledusskapī sastingt. 

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Vasaras kūka

Kūkas vasaras svinībām un svētkiem

Pienācis laiks izlaidumam, mācību gada beigām, Jāņiem vai citiem vasaras svētkiem? Šeit atradīsi iedvesmojošas kūku receptes pavasara un vasaras ballītei!

Mandeļu kūka ar rabarberiem

Rabarberu laiks

Rabarberu pīrāgs ir klasisks gardums, taču kāpēc gan nepamēģināt pagatavot rabarberu smalkmaizītes vai rabarberu kompotu?

Semifredo ar aveņu un pistāciju pildījumu

Pagatavo saldējumu

Kāpēc gan pirkt saldējumu, ja to var pagatavot pats! Šeit esam apkopojuši mūsu labākās saldējuma receptes, bet tu, protams, vari eksperimentēt arī ar savām iemīļotākajām receptēm!

Plūškoka kolins un Rabarberu sours

Ielūdziet draugus nobaudīt veldzējošus dzērienus

Mums ir labākās receptes, kas remdēs tavas un viesu slāpes.

Rabarberu sīrups

Kafijas pauze saulē

Uzklāj galdu kafijas pauzei pavasara saulītē! Šeit esam apkopojuši mūsu labākās receptes, kā pagatavot smalkmaizītes brīnišķīgai pēcpusdienai uz balkona, parkā vai dārzā.

Šokolādes kūka

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.