Aveņu un lakricas kūciņcepumi

Neatvairāmi garšīgi mandeļu pamatnes, lakricas putu un aveņu pildījuma kūciņcepumi baltās šokolādes glazūrā.

20–25 gabaliņi

2 stundas + 1 stundas ledusskapī

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

Aveņu biezenis
150 g aveņu
75 g Dansukker Ievārījuma cukura

Pamatne 
50 g Dansukker Farīna cukura
150 g mandeļu pastas
10 g olu baltuma 
2 g sāls 
Dansukker pūdercukurs pamatnes izrullēšanai

Pildījums
35 ml ūdens
170 g Dansukker baltā cukura
70 g Dansukker Dzidrā vai glikozes sīrupa
100 g olu baltumu
5–10 g lakricas pulvera

Dekorēšana
400 g baltās šokolādes
Saldējot kaltētu aveņu drumstalas

Instrukcijas

Vispirms pagatavo aveņu biezeni. Avenes katliņā uz plīts uzkarsē, līdz tās sašķīdušas. Izberž caur sietu, lai atdalītu sēkliņas. Biezeni kopā ar želejas cukuru “Multi” uzvāra un tad ļauj atdzist 15 minūtes. Želejas cukurs “Multi” atdziestot biezē, tāpēc biezenis ik pa laikam jāapmaisa, lai tas nesarecētu.

Farīna cukuru, mandeļu pastu, sāli un olu baltumus sakuļ līdz pastas konsistencei. Novieto ledusskapī uz 15-20 minūtēm.

Cepeškrāsni noregulē uz 180 °C temperatūru. Uz galda izklāj cepampapīru, pārkaisa ar pūdercukuru, izrullē mandeļu mīklu puscentimetra biezumā un izspiež no tās 4 cm diametra aplīšus. Aplīšus novieto uz cepešpannas, kas izklāta ar cepampapīru, un cep 7 minūtes. Ļauj atdzist turpat uz pannas.

Ūdeni, cukuru un sīrupu lej katliņā ar biezu pamatni un uzkarsē līdz 118 °C temperatūrai.

Tikmēr olu baltumus saputo kopā ar vienu tējkaroti cukura. Verdošo sīrupu tievā strūkliņā, nepārtraucot putošanu, lej olu putās. Pievieno arī lakricas pulveri un vidējā ātrumā turpina putot vēl 6-8 minūtes, līdz masa sāk veidot vieglas putu galotnītes.

Meringas putas liek dekorēšanas tūtā ar apaļu uzgali, bet aveņu biezeņa masu liek dekorēšanas tūtā ar apaļu, mazu, šauru uzgali. Uz izceptajām mandeļu mīklas pamatnēm veido meringas putu virsotnes, bet ar tievo uzgali tajās uzmanīgi iespiež nedaudz aveņu biezeņa pildījuma.  Uz 30 minūtēm kūciņas novieto ledusskapī, lai sastingst.

2/3 no baltās šokolādes daudzuma izkausē ūdens peldē. Noņem no plīts un iemaisa atlikušo 1/3 šokolādes. Meringas tornīšus apmērcē šokolādē un pārkaisa ar kaltēto aveņu drumstalām. Novieto ledusskapī sastingt. 

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.