Zemeņu un plūškoka dzēriens

apmēram 1,5 litri

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

1 litrs zemeņu
10 ķekari plūškoka
1 šķēlītēs sagriezts citrons
15 g citronskābes
1 litrs ūdens
1 kg Dansukker baltā smalkā cukura

Instrukcijas

Rūpīgi noskalo ķekarus un ogas. Samīca ogas. Ogas, ziedus, citrona šķēlītes un citronskābi ievieto bļodā. Atsevišķi uzvāra ūdeni un cukuru. Silto šķidrumu pārlej pāri maisījumam bļodā. Nosedz un tur vēsumā 3 dienas. Ielej filtra audumā un ļauj notecēties 30 minūtes. Dzērienu ielej siltās, kārtīgi iztīrītās pudelēs. Noslēdz. Uzglabā vēsumā. Dzērienu var arī saldēt.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.