Zemeņu gelato

Ak, man’ dieniņ, cik šis debešķīgi garšo! Gelato ir krēmīgāks un blīvāks par parasto saldējumu. Izbaudi svaigu zemeņu desertu vasarā!

4 porcijas

1 stunda + 5 stundas saldētavā

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

2 olu dzeltenumi
60 g Dansukker baltā cukura
5 g vaniļas cukura
250 ml piena
70 g Dansukker dzidrā vai glikozes sīrupa
200 ml saldā krējuma 35 % 
250 g zemeņu
15 g Dansukker baltā cukura

Instrukcijas

Olu dzeltenumus sakuļ kopā ar cukuru un vaniļas cukuru.

Katliņā uzvāra pienu ar sīrupu. Tievā strūkliņā, nepārtraucot kulšanu karsto pienu lej olu putās. Tas jādara tiešām lēnām, lai karstais piens olu maisījumu uzsildītu pakāpeniski un vienlaikus to izšķīdinātu, un olas nepārvērstos par omleti.

Masu lej atpakaļ katliņā un, nepārtraucot maisīšanu, turpina karsēt, līdz temperatūra sasniedz 85 °C. Nedrīkst ļaut masai uzvārīties, lai ola nesarecētu.

Virtuves izlietni piepilda ar ledus aukstu ūdeni. Saldējuma masu izkāš caur sietu un novieto aukstā ūdens peldē, lai tā ātrāk atdzistu. Kad atdzisis, novieto ledusskapī uz vienu stundu, līdz tas sabiezējis. 

Saldo krējumu saputo, līdz tas veido stingras putu galotnītes. Iecilā tajā olu krēmu. 

Zemenes sablenderē kopā ar cukuru un arī iecilā masā. 

Masu lej saldējuma mašīnā un sastrādā līdz biezai konsistencei. Uzglabā saldētavā.
Ja saldējuma mašīnas nav, tad masu lej atbilstošā, ērtā traukā un novieto saldētavā. Ik pēc 30-40 minūtēm masu samaisa, lai tā sabiezētu vienmērīgi. Saldējums būs gatavs pēc 4-5 stundām.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Pagatavo saldējumu

Kāpēc gan pirkt saldējumu, ja to var pagatavot pats! Šeit esam apkopojuši mūsu labākās saldējuma receptes, bet tu, protams, vari eksperimentēt arī ar savām iemīļotākajām receptēm!

Kafijas pauze saulē

Uzklāj galdu kafijas pauzei pavasara saulītē! Šeit esam apkopojuši mūsu labākās receptes, kā pagatavot smalkmaizītes brīnišķīgai pēcpusdienai uz balkona, parkā vai dārzā.

Rabarberu laiks

Rabarberu pīrāgs ir klasisks gardums, taču kāpēc gan nepamēģināt pagatavot rabarberu smalkmaizītes vai rabarberu kompotu?

Ielūdziet draugus nobaudīt veldzējošus dzērienus

Mums ir labākās receptes, kas remdēs tavas un viesu slāpes.

Siera kūka dažādos veidos

Kāpēc gan svinībās tortes vietā galdā nelikt krēmīgu un maigu siera kūku? Siera kūka var būt dažādās variācijās, formās un garšās.

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot?