Vienkāršais ķirbju ievārījums

Kad Halovīns pagājis, izmanto izgrebto ķirbja mīkstumu, pagatavojot brīnišķīgu ievārījumu! Dansukker Ievārījuma cukurs ļauj samazināt pievienotā cukura daudzumu, vienlaikus saglabājot augļu dabisko garšu un nodrošinot ilgstošu uzglabāšanu. Ievārījums jāvāra pavisam neilgi, gatavu pildot tīrās, izkarsētās burciņās un aizvākojot ar novārītiem, vēlams, jauniem vāciņiem.

apm. 2 kg

20 minūtes

Atzīme (29 gab)

Sastāvdaļas

1 kg notīrīta ķirbja mīkstuma
300 ml ūdens
1 kg Dansukker Ievārījuma cukura
Sula un norīvēta miziņa no viena citrona
25 g sarīvēta vai smalki sakapāta svaiga ingvera

Instrukcijas

Ķirbja mīkstumu sagriež gabalos un sarīvē uz rupjās rīves. Liek katliņā, pievieno pavisam nedaudz ūdens, lai ievārījums nepieg, pirms tam nav izdalījusies ķirbja sula, nosedz ar vāku un vāra uz lēnas uguns apmēram 10 minūtes. Pieliek atlikušās sastāvdaļas un vāra vēl trīs minūtes. Nosmeļ putas. Lej karstās, tīrās burkās un aizvāko. Uzglabā vēsumā.

Pusi no ķirbju masas var aizstāt ar smalki sagrieztiem āboliem.

Ingveru var aizstāt ar 1 ēdamkaroti vaniļas cukura.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Piedāvājam receptes tējas, kafijas un karstas šokolādes pagatavošanai. Pagatavotos dzērienus varēsiet ņemt līdzi termosā vai baudīt mājās visas dienas garumā.

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Cepam ar citroniem un apelsīniem

Apelsīni un citroni saistās ar ziemu un ļoti labi noder konditorejas izstrādājumu gatavošanā. Citrusaugļi ir atsvaidzinoši, nedaudz skābeni un labi kombinējas ar citām garšām, piemēram, šokolādes un karameles garšu.

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.

Ziemas izbraucieni

Šeit mēs esam apkopojuši receptes dažādiem gardumiem, kurus varēsiet ērti paņemt līdzi termosā vai mugursomā, kad dosieties izbraucienos. Atpūtas brīdī sasildieties ar gardu zupu vai karstu dzērienu, bet pie kafijas vai sulas piekodiet gardu našķi.