Vaniļas saldējums

Saldais krējums, olu dzeltenumi, baltais cukurs un dzirdais sīrups - lūk, lielsika saldējuma galvenās sastāvdaļas. Mācies gatavot saldējumu, izmantojot meistaru ieteikumus un receptes!

1 litrs

Atzīme (15 gab)

Sastāvdaļas

10 ēd. kar. cukura
2 ēd. kar. vaniļas cukura ar dabisko vaniļu
100 ml ūdens
2 anīsa zvaigznītes
1 kanēļa miziņa
10 olu dzeltenumi
800 g saldā krējuma

Instrukcijas

Balto un vaniļas cukuru, anīsu un kanēļa mizu liek katlā ar ūdeni un vāra, līdz sīrups sāk biezēt. Verdošu sīrupu izkāš caur sietu un, lejiet tievā strūkliņā un nepārtraukti maisot, pievieno sakultiem olu dzeltenumiem. Tas jādara ļoti lēnā, lai verdošais šķidrums nesarecinātu olas dzeltenumu. Masu turpina kult, līdz tā atdziest pilnībā un izveidojas stingras putas. Pievieno saputotu saldo krējumu. Visu izmaisa, līdz masa kļūst viendabīga. Liek saldētavā un ļauj sastingt.

Receptes autors - Lauris Aleksejevs

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Piedāvājam receptes tējas, kafijas un karstas šokolādes pagatavošanai. Pagatavotos dzērienus varēsiet ņemt līdzi termosā vai baudīt mājās visas dienas garumā.

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Cepam ar citroniem un apelsīniem

Apelsīni un citroni saistās ar ziemu un ļoti labi noder konditorejas izstrādājumu gatavošanā. Citrusaugļi ir atsvaidzinoši, nedaudz skābeni un labi kombinējas ar citām garšām, piemēram, šokolādes un karameles garšu.

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.

Ziemas izbraucieni

Šeit mēs esam apkopojuši receptes dažādiem gardumiem, kurus varēsiet ērti paņemt līdzi termosā vai mugursomā, kad dosieties izbraucienos. Atpūtas brīdī sasildieties ar gardu zupu vai karstu dzērienu, bet pie kafijas vai sulas piekodiet gardu našķi.