Tiramisu siera kūka

Tiramisu ir dievišķīgs deserts no Itālijas. Izmēģiniet kaut ko jaunu un pagatavojiet no tā siera kūku. Sīrups parastā cukura vietā veido maigāku un krēmīgāku deserta struktūru.

10 porcijas

50 minūtes + 3 stundas saldētavā

Atzīme (17 gab)

Sastāvdaļas

Pamatne
50 g sviesta
100 g cepumu “dāmu pirkstiņi”

Kafija
250 ml ūdens + 2 ēdamkarotes šķīstošās kafijas
Amaretto liķieris vai esence
100 g cepumu “dāmu pirkstiņi”

Tiramisù pildījums
3 olas
120 g Dansukker pūdercukura
60 g Dansukker Dzidrā sīrupa
10 g vaniļas cukura
400 g Mascarpone siera
200 ml trekna saldā krējuma

Dekorēšanai
Kakao pulveris

Instrukcijas

Pagatavo kūkas pamatni. Sviestu izkausē un kopā ar “dāmu pirkstiņiem” blenderī sastrādā drumstalās. Masu ber 20 cm diametra kūkas formā, izlīdzina piespiežot un novieto saldētavā.

Ūdeni uzvāra, pievieno šķīstošo kafiju, atdzesē, tad pievieno Amaretto liķieri.

Olu baltumus atdala no dzeltenumiem. Dzeltenumus sakuļ kopā ar pūdercukuru, dzidro sīrupu un vaniļas cukuru. Pievieno arī mascarpone sieru.

Saldo krējumu saputo un iecilā dzeltenumu masā kopā ar vienu ēdamkaroti kafijas.

Olu baltumus saputo un iecilā mascarpone krēmā. 1/3 krēma pārklāj kūkas pamatnei un novieto atpakaļ saldētavā uz vienu stundu.

Kad masa sastingusi, to pārklāj ar “dāmu pirkstiņiem”, kas izmērcēti kafijā. Tos pārklāj ar otru trešdaļu mascarpone krēma un atkal novieto saldētavā uz vienu stundu.
 
Tikmēr atlikušo krēma daļu atdzesē ledusskapī, iepilda dekorēšanas tūtiņā ar apaļu uzgali. Kūku dekorē ar krēma galotnītēm un vēlreiz novieto saldētavā uz vienu stundu.

Kūku izņem no saldētavas 15 minūtes pirms pasniegšanas un caur sietiņu pārkaisa ar kakao.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Piedāvājam receptes tējas, kafijas un karstas šokolādes pagatavošanai. Pagatavotos dzērienus varēsiet ņemt līdzi termosā vai baudīt mājās visas dienas garumā.

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Cepam ar citroniem un apelsīniem

Apelsīni un citroni saistās ar ziemu un ļoti labi noder konditorejas izstrādājumu gatavošanā. Citrusaugļi ir atsvaidzinoši, nedaudz skābeni un labi kombinējas ar citām garšām, piemēram, šokolādes un karameles garšu.

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.

Ziemas izbraucieni

Šeit mēs esam apkopojuši receptes dažādiem gardumiem, kurus varēsiet ērti paņemt līdzi termosā vai mugursomā, kad dosieties izbraucienos. Atpūtas brīdī sasildieties ar gardu zupu vai karstu dzērienu, bet pie kafijas vai sulas piekodiet gardu našķi.