Šokolādes torte

Atzīme (4 gab)

Sastāvdaļas

Biskvītam
5 olas
100 g Dansukker baltā cukura
75 g miltu
15 g kakao
Naža gals sāls

Sviesta krēmam
500 g sviesta
200 g Dansukker baltā cukura
200 g iebiezinātā piena ar cukuru
50 g kakao
2 g vaniļas
50 g konjaka
350 g tvaicētu vai svaigu brūkleņu

Instrukcijas

Biskvīta pagatavošana: Olu dzeltenumus ar cukuru sakuļ. Olu baltumus ar sāli saputo stingrās gaisīgās putās. Dzeltenumus iecilā baltumu masā, pamīšus iemaisot sijātus miltus ar kakao. Kārtīgi izmaisa, lej tortes formā un cep 20-25 minūtes 180 °C temperatūrā.

Krēma pagatavošana: Sviestu ar cukuru puto, līdz masa kļuvusi gaisīga un viendabīga. Putošanu nepārtraucot, tievā strūkliņā pakāpeniski pielej iebiezināto pienu. Turpina putot, līdz masa kļuvusi viendabīga. Pievieno kakao, konjaku un vaniļu.

Tortes veidošana: Atdzisušu biskvītu ar garu nazi sagriež gareniski divās vai trīs loksnēs. Pirmo biskvīta kārtu pārklāj ar tvaicētām brūklenēm un uzziež daļu no krēma. Tad liek nākamo loksni un visu atkārto. Virskārtas dekorēšanai izmanto krēmu un ogas. Noliek vēsumā, jo tortei noteikti jānostāvas vismaz 10 stundas.

Receptes autori: Maija un Jānis Kairi
Fotogrāfs: Gvido Kajons

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.