Smilšu mīklas groziņi ar maskarpones siera krēmu un ogām želejā

1 stunda

Atzīme (41 gab)

Sastāvdaļas

Smilšu mīklai
200 g Dansukker cukura *
400 g auksta sviesta
600 g kviešu miltu

Krēmam
250 g maskarpones siera
Dansukker pūdercukurs
Dansukker vaniļas cukurs ar dabisko vaniļu

Ogu - augļu želejai
Svaigas ogas un augļi pēc izvēles
Dansukker želejas cukurs "Multi" **
Piparmētru lapiņas dekorēšanai

Instrukcijas

Uz galda izsijā miltus, pievieno gabaliņos sagrieztu vai uz dārzeņu rīves sarīvētu aukstu sviestu un cukuru. Ar lielu nazi mīklu sastrādā drumstalās, pēc tam ar vēsām rokām (atdzesē aukstā, tekošā ūdenī) ātri samīca viendabīgā mīklā. Ietin pārtikas plēvē un liek ledusskapī uz vismaz 30 minūtēm.

Groziņus cep silikona vai metāla formiņās 200°C 10-12 minūtes.

Maskarpones sieru saputo ar pūdercukuru un vaniļas cukuru, pilda groziņos. Uz siera krēma kārto ogas un augļu gabaliņus.

Sagatavo želeju, ar to bagātīgi pārklāj augļus un ogas. Dekorē ar svaigu piparmētru.

* Klasiskai smilšu mīklai izmantojams baltais smalkais cukurs. Karameļu krāsu un garšu var iegūt, baltā cukura vietā izmantojot kādu no brūnajiem cukuriem. Tumšais Muscovado vai Farīna cukurs veidos tumšāku un izteiktāku karameļu „noti”, bet gaišais Muscovado cukurs – maigāku.

**Želejas cukura „Multi” ir pievienots dabīgs augu valsts recinātājs karagināns (agar-agara brālis) un to iegūst no jūras aļģēm. To izmanto kūku un toršu pārklāšanai, kā arī panakotas un citu krēma desertu gatavošanai želatīna vietā. Želejas pagatavošanai nelielā daudzumā ūdens 30 sekundes vāra dažas karotes želejas cukura. Gatavo šķidrumu ar otiņu pārsmērē pāri augļiem vai ogām vai pārlej tortei. Želeja sarecē ļoti ātri.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.