Saldējums uz kociņa

Mājās gatavots saldējums, kas sasaldēts visparastākajā saldētavā. Tieši tik vienkārši top labākais saldējums pasaulē. Cukura sīrupam saldējuma receptē ir īpaša loma - tas padara sladējuma struktūru krēmīgu un novērš ledus kristālu veidošanos.

8 porcijas

30 minūtes + 5 stundas saldētavā

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

Saldējums
400 ml saldā krējuma
200 ml kondensētā piena ar cukuru
60 g Dansukker Dzidrā vai glikozes sīrupa
10 g vaniļas cukura 

Ogu pildījums
200 g ogu pēc izvēles
40 g Dansukker Ievārījuma cukura 
10 ml citrona sulas

Instrukcijas

Vispirms pagatavo ogu pildījuma masu. Ogas uzkarsē kopā ar cukuru un citrona sulu, līdz tās sašķīdušas. Masu nokāš vai izberž caur sietu un ļauj atdzist.  

Saldo krējumu saputo un iemaisa tajā kondensēto pienu un sīrupu. Dažiem vēzieniem iemaisa arī ogu pildījumu un lej masu saldējuma formiņās. Katrā ievieto pa saldējuma kociņam un novieto saldētavā uz 5 stundām. 

Pāris minūtes pirms pasniegšanas nedaudz atlaidina, lai vieglāk izņemtu no formiņām.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.