Safrāna Pavlova ar putotu krēmu un citrusaugļu salātiem

Safrāna Pavlova ar gardām krēma putām un svaigiem citrusaugļu salātiem. Šī safrāna Pavlova varētu būt Ziemassvētku svinīgākais deserts.

Apmēram 8 porcijas

Apmēram 2 stundas

Atzīme (2 gab)

Sastāvdaļas

Pavlova
0,5 paciņa safrāna (1/4 g)
210 g Dansukker baltā cukurbiešu cukura
4 olas baltumi
8 g kukurūzas vai kartupeļu cietes
5 ml sidra etiķa

Putotajam baltās šokolādes krēmam
120 g baltās šokolādes
15 g Dansukker gaišā  Muscovado cukura
1 olas dzeltenums
200 ml saldā krējuma 
100 ml biezpiena vai siera krēma

Citrusaugļu salātiem
Dažādu citrusaugļu maisījums – apelsīni, mandarīni, klementīni un citi

Dekoram
Granātābola sēkliņas
Apelsīna miziņa, rīvēta

Instrukcijas

Ieslēdz un noregulē cepeškrāsni uz 125 °C. Saberž safrānu ar 1 ēdamkaroti cukura.

Olu baltumus sakuļ stingrās putās, putojot pievieno pusi cukura. Pievieno pārējo cukuru un safrāna cukuru. Puto apmēram 7-10 minūtes, līdz veidojas stingras putu galotnītes.

Iemaisa kukurūzas cieti un etiķi. Bezē masu izklāj uz cepamā papīra un ar karoti izlīdzina apļa formā apmēram 24 cm diametrā. Izveido kūkas sieniņas, velkot lāpstiņu no kūkas apakšas vidusdaļā uz augšu. Centrā izveido apaļu iedobi. Cep cepeškrāsns vidējā daļā apmēram 2 stundas. Izslēdz cepeškrāsni un ļauj kūkai tajā lēnām atdzist divas stundas.

Pagatavo putoto šokolādes krēmu. Visām tā sastāvdaļām jābūt istabas temperatūrā. Šokolādi sasmalcina un izkausē ūdens peldē. Pievieno muscovado cukuru un nedaudz atdzesē. Sakuļ olas dzeltenumu un iecilā šokolādē. Viegli izmaisa.

Saldo krējumu saputo, līdz veidojas mīkstas putu galotnes. Vienu trešdaļu putukrējuma iemaisa šokolādes maisījumā. Atlikušo putukrējumu un biezpiena/siera krēmu  iecilā pakāpeniski.

Mīklu viegli vienmērīgi samaisa un ievieto dekorēšanas tūtiņā vai maisiņā. Atdzesē ledusskapī dažas stundas.

Nomizo un izfilē augļus. Pavlovu novieto uz kūkas šķīvja. Iedobi piepilda ar krēma putu kalnu. Dekorē ar citrusaugļu filejām un granātābola sēkliņām. Pārējos citrusaugļus un granātābolus kārto kūkai blakus uz šķīvja.

Variants!
Šo safrāna Pavlovu varat pagatavot arī ar šokolādes un apelsīnu uzputeni.

Šokolādes un apelsīnu putas
100 g tumšās šokolādes
3 ēdamkarotes Dansukker tumšā Muscovado cukura
1 olas dzeltenums
200 m saldā krējuma
1 apelsīna miziņa, rīvēta

Pagatavo šokolādes putas. Visām sastāvdaļām jābūt istabas temperatūrā.

Šokolādi sasmalcina un izkausē karstā ūdens peldē. Pievieno Muscovado cukuru un atdzesē. Sakuļ olas dzeltenumu un iemaisa šokolādē. 

Saldo krējumu saputo, līdz veidojas mīkstas putu galotnes.  Izkausētajā šokolādē vispirms iemaisa trešdaļu putukrējuma, pēc tam pa daļām – atlikušo.  Sarīvē apelsīna miziņu un iecilā putās. Putas liek maisiņā un atdzesē ledusskapī apmēram stundu.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.