Safrāna kūka riekstu īrisa mundierī

Sulīga safrāna kūka ar kraukšķīgu riekstu īrisa apvalku. Garšīga, sulīga saules krāsas kūka tavam Ziemassvētku priekam. Visiem, kam garšo safrāns un īriss.

Apmēram 12-14 gabaliņi

Apmēram 1 stunda

Atzīme (0 gab)

Sastāvdaļas

1 paciņa safrāna
210 g Dansukker baltā cukurbiešu cukura
200 g sviesta
2 olas
3 g vaniļas cukura
150 ml piena
240 g kviešu miltu
10 g cepampulvera

Riekstu īrisa mundierim
60 g pistāciju
30 g pekanriekstu vai valriekstu
30 g mandeļu
100 g sviesta
50 ml saldā krējuma
95 g Dansukker gaišā Muscovado cukura
70 g Dansukker Zeltainā sīrupa

Instrukcijas

Noregulē cepeškrāsni uz 175 °C.

Safrānu saberž ar 1 ēdamkaroti cukura. Izkausē sviestu un iemaisa safrāna cukuru. Sakuļ olas, pārējo cukuru un vaniļas cukuru mīkstās putās. Iemaisa sviesta maisījumu un pienu.

Atsevišķā bļodā samaisa kviešu miltus un cepamo pulveri un iecilā tos mīklā.

Ietauko kūkas formu apmēram 23 cm diametrā, formas sānus izklājot ar cepamā papīra sloksni. Formā ielej mīklu un cep cepeškrāsns vidusdaļā apmēram 30-35 minūtes.

Pagatavo īrisa mundiera mīklu. Rupji sakapā riekstus. Izkausē sviestu un iemaisa tajā krējumu, muskovado cukuru un sīrupu. Turpina vārīt, regulāri apmaisot, līdz maisījums kļūst zeltaini brūns un nedaudz sabiezē. Pievieno riekstus.

Kūku izņem no cepeškrāsns. Krāsns temperatūru paaugstina līdz 200 °C grilēšanas režīmā. Kūku pārsmērē ar īrisa maisījumu un cep cepeškrāsns augšējā daļā apmēram 10 minūtes, pieskatot, lai glazūra nepiedeg - tai jābūt zeltaini brūnā krāsā.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Valentīns klāj svētku galdu

Visu mīlētāju diena ir katra diena visa gada garumā. Bet tieši 14. februārī mīlestībai ir atvēlēta īpaša vieta. Tad ir viespiemērotākais laiks pagatavot īpaši baudāmu ēdienu pagatavošanai.

Ziemas izbraucieni

Lai viegli slīd, lai sārtums vaigos un priecīgs prāts! Uzņemiet enerģiju, dodoties brīvdienās uz kalniem.

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Mūsu kaprīzajā, ziemeļnieciskajā klimata joslā karstie dzērieni ir cieņā visos gadalaikos. Taču visaugstāk tos novērtē rudenī, kad kļūst vēsāks, un ziemā, kad vajag kaut ko siltu, lai sasildītos pēc slēpošanas izpriecām.

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot?