“Ogas kāruma” brūkleņu zefīrs

Atzīme (29 gab)

Sastāvdaļas

55 g olas baltuma
120 g ābolu biezeņa
130 g brūkleņu biezeņa
390 g Dansukker baltā cukura
100 g ūdens
Pūdercukurs pārkaisīšanai

Instrukcijas

Katliņā ielej ūdeni, pievieno agar agaru un cukuru.

Virtuves kombaina bļodā liek biezeni un pusi no olas baltuma. Puto, ieslēdzot miksera maksimālo ātrumu.

Uz plīts vidējā karstumā liek sildīties katliņu ar agar agaru un cukuru. Lēnām uzsilda līdz 110 °C, maisot, lai cukurs nepiedegtu. Gatavs sīrups kļūst staipīgs un, lejot no karotes, stīgo.

Kad putojamā masa virtuves kombainā ir dubultojusies apmēros, pievieno atlikušo olbaltuma daļu un turpina putot, līdz tā kļūst stingra un nepil no slotiņas. Nepārtraucot putošanu maksimālajā ātrumā, biezo cukura sīrupu tievā strūkliņā lej masā un turpina putot, kamēr masa neslīd nost no lāpstiņas.

Gatavo masu atdzesē un iepilda konditorejas maisā ar piemērotu dekoratīvo uzgali zefīra veidošanai. Uz cepampapīra veido zefīrus, spiežot biezeni caur uzgali apļa formā. Gatavos zefīrus atstāj apžūt apmēram 12 stundas, pēc tam salipina pusītes kopā un pārkaisa vai apviļā pūdercukurā.

Varianti! Zefīru var pagatavot, aizvietojot brūkleņu biezeni ar citu ogu biezeni, piemēram, ķiršu, rabarberu, ābolu, bumbieru un citiem. Cietākus augļus, piemēram, rabarberus, pirms biezeņa pagatavošanas jāpasautē.

Gatavo zefīra masu var pildīt arī burciņās, deserta glāzītēs vai papīra mafinu formītēs.

Receptes autore: Elīna Stojakina, “Ogas kārums” idejas autore

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.