Mīkstais īriss

Apmēram 50 gab.

Atzīme (5 gab)

Sastāvdaļas

200 ml saldā krējuma
280 ml Dansukker Dzidrā sīrupa
270 g Dansukker baltā cukurbiešu cukura
50 ml Dansukker glikozes sīrupa
2 ēdamkar. sviesta vai margarīna
1/2 tējkar. etiķa

Instrukcijas

Visas sastāvdaļas, izņemot sviestu un etiķi, samaisa katliņā ar biezu pamatni. Uzkarsē un vāra, līdz maisījums maina krāsu – aptuveni 45 minūtes vai līdz 140°C temperatūrai. Lai pārbaudītu gatavību, pilienu īrisa masas iepilina auksta ūdens krūzē. Ja piliens sacietē, tad īriss ir gatavs.
Pievieno sviestu un etiķi un nekavējoties izlej uz viegli ietaukotas akmens virsmas vai cepampapīra.
Kad masa atdzisusi tiktāl, lai ar to varētu rīkoties, ņem visu plāksni rokās, pārloka uz pusēm un mīcot izlīdzina. Turpina locīšanu un mīcīšanu. Jo ilgāk masu šādi “pulē”, jo tā gludāka un vijīgāka. Kad masa gatava, to sagriež gabaliņos un katru ietin pārtikas plēvē vai folijā.
Padoms! Ja masa mīcīšanas laikā pārāk ātri sastingst, to var atsildīt, uz mirkli ieliekot mikroviļņu krāsnī.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.