Meža ogu saldējums uz kociņa

Atsvaidzinoši ledus našķu kociņi ar meža ogu, laima un piparmērtu garšu. Šim sorbetam var izmantot arī saldētas ogas! Dzidrais sīrups padara saldējuma struktūru maigāku, ne tik ledainu.

6 gab.

30 minūtes + 3,5 stundas saldētavā.

Atzīme (1 gab)

Sastāvdaļas

Ogu maisījumam
100 g svaigu vai saldētu ogu
100 ml ūdens
45 g Dansukker baltā cukura
40 g Dansukker Dzidrā vai glikozes sīrupa

Laima un piparmētru maisījumam
4 piparmētras zariņi
150 ml ūdens
45 g Dansukker baltā cukura
20 g Dansukker Dzidrā vai glikozes sīrupa
20 ml vai 1 laima sula

6 saldējuma formiņas

Instrukcijas

Ogas, ūdeni, cukuru un sīrupu uzvāra, ar blenderi sakuļ un izspiež caur sietu. Atdzesē. 

Arī piparmētras ar ūdeni un sīrupu uzvāra, 5 minūtes apvāra un atdzesē. Pievieno laima sulu. Izņem piparmētru lapiņas ārā. 

Daļu no ogu sīrupa lej saldējuma formiņās. Novieto saldētavā uz 45 minūtēm. Tad pārlej ar piparmētru limonādi un atkal sasaldē. Visu atkārto, līdz formiņas piepildītas un viss sīrups izmantots. 

Kad masa gana sastingusi, katrā saldējumā ievieto kociņu un atstāj saldētavā, līdz saldējums pilnībā sasalis. Pirms pasniegšanas saldējums jāizņem no saldētas pāris minūtes iepriekš, lai to varētu izņemt no formiņām. 

Padoms: Pievieno piparmētru maisījumam ēdamos ziedus  - ceriņu, gurķa, kressalātu,  kliņģerītes, meža vijolītes, rozes un lavandas ziedus.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Kokosriekstu un karameļu popkorns

Piektdienas atpūtas vakars

Piektdiena, iespējams, ir nedēļas labākā diena, un piektdienas atpūtas vakars ir labākais veids, kā nosvinēt darba nedēļas noslēgumu. Mums ir receptes tavam piektdienas atpūtas vakaram.

Blondīnes ar ērkšķogu marmelādi

Cepsim plātsmaizes pašas

Cept plātsmaizes ir vienkārši un praktiski, turklāt viss būs pašas pagatavots. Īsti laikā, ja plānojat rīkot viesības vai ielūgt kolēģus uz kafijas pauzi.

Chococoffee

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Piedāvājam receptes tējas, kafijas un karstas šokolādes pagatavošanai. Pagatavotos dzērienus varēsiet ņemt līdzi termosā vai baudīt mājās visas dienas garumā.

Pankūkas ar ābolu mērci un citronu krēmu

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Apelsīnu marmelāde

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Šokolādes kūka

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.