Melleņu pīrāgs

6-8 porcijas

Atzīme (3 gab)

Sastāvdaļas

270 g kviešu miltu
150 g sviesta
15 g Dansukker baltā smalkā cukura
2 g Dansukker vaniļas cukura ar dabisko vaniļu
1/2 g sāls
3 olu dzeltenumi
15 ml ūdens

Pildījumam
3 olu baltumi
100 g Dansukker baltā smalkā cukura
5 g Dansukker vaniļas cukura ar dabisko vaniļu
500 g melleņu vai zileņu

Dekorēšanai
Dansukker pūdercukurs

Instrukcijas

Mīklas sastāvdaļas enerģiski samaisa kopā. Mīklu izspiež veidnē ar noņemamām malām. Sakuļ olu baltumus stingrās putās. Pievieno cukuru un ogas. Pārliek pāri kūkas pamatnei un cep cepeškrāsns vidusdaļā 175°C apmēram 45 minūtes. Pirms pasniegšanas pārkaisa ar pūdercukuru. Pēc vēlēšanās var pasniegt ar vieglu putukrējumu.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.