Melleņu marmelāde

Mājās gatavota melleņu marmelāde ir vienkārši pagatavojama un debešķīgi garda. Tā ideāli iederas maizīšu pildījumiem un ziemā gatavotai melleņu ķiļķēnu zupai. Meža mellenes lieliski uzglabā vasaras garšu burciņā un krāso muti arī ziemā!

1 litrs

25 minūtes

Atzīme (6 gab)

Sastāvdaļas

1 kg melleņu
500 g Dansukker Ievārījuma cukura
100 ml svaigi spiestas laima sulas (no diviem laima augļiem)
1 laima augļa miziņa

Garšas dažādošanai
12-15 g lakricas pulvera
5 g vaniļas cukura

 

Instrukcijas

Mellenes pārlasa un ber katlā. Nedaudz apvāra, līdz no ogām sāk izdalīties sula. Pievieno laima sulu un miziņu, ievārījuma cukuru un citas garšvielas pēc izvēles. Turpina vārīt apmēram piecas minūtes. Ja nepieciešams, nosmeļ putas. Verdošu ievārījumu lej tīrās, izkarsētās burciņās, cieši aizvāko un uzglabā vēsumā. 

Padoms! Mellenes labi uzglabājas arī ar nelielu daudzumu cukura, taču tad tās nesaželē kā marmelāde. Ievārījuma cukuram pievienotais pektīns ļauj iegūt biezāku konsistenci.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Kokosriekstu un karameļu popkorns

Piektdienas atpūtas vakars

Piektdiena, iespējams, ir nedēļas labākā diena, un piektdienas atpūtas vakars ir labākais veids, kā nosvinēt darba nedēļas noslēgumu. Mums ir receptes tavam piektdienas atpūtas vakaram.

Blondīnes ar ērkšķogu marmelādi

Cepsim plātsmaizes pašas

Cept plātsmaizes ir vienkārši un praktiski, turklāt viss būs pašas pagatavots. Īsti laikā, ja plānojat rīkot viesības vai ielūgt kolēģus uz kafijas pauzi.

Chococoffee

Lieliski sasilda aukstajā laikā

Piedāvājam receptes tējas, kafijas un karstas šokolādes pagatavošanai. Pagatavotos dzērienus varēsiet ņemt līdzi termosā vai baudīt mājās visas dienas garumā.

Pankūkas ar ābolu mērci un citronu krēmu

Pankūkas

Bērniem garšo pankūkas. Protams, arī pieaugušajiem tās garšo. Pankūkas lieliski noder gan līdzņemšanai ceļā, gan kā uzkoda, vēlās brokastis vai saldais ēdiens.

Apelsīnu marmelāde

Citrusaugļu laiks

Kas gan ir labāks par rīta sākumu, uz maizes uzziežot pašgatavotu marmelādi? Lai par iedvesmu kalpo šīs sezonas citrusaugļi!

Šokolādes kūka

Burvīgā šokolāde

Mmm! Kas gan var būt labāks par gardu šokolādes kūku ar īpašu pildījumu, kas liek dvēselei līksmot? Tas var būt atsevišķs mirklis dzīves saldināšanai vai arī labas maltītes nobeigums.