Mandeļu un lakricas īrisi

1 panna

Atzīme (1 gab)

Sastāvdaļas

270 g Dansukker cukurbiešu cukura
100 ml Dansukker Zeltainā sīrupa
200 ml 35% saldā krējuma
200 ml sakapātu mandeļu
100 ml sakapātas lakricas

Instrukcijas

Pannā ar biezu dibenu lej saldo krējumu, cukuru un Zeltaino sīrupu un karsē līdz vārīšanās temperatūrai, laiku pa laikam apmaisot. Samazina temperatūru un vāra 20-30 minūtes (līdz 134°C) līdz maisījums ir sabiezējis. Ja nav virtuves termometra, var pārbaudīt, ieliekot tējkaroti karameles ledus aukstā ūdeni, ja karamele sastings, tad ir sasniegta vajadzīgā temperatūra.

Kamēr karamele vārās, sasmalcina mandeles un lakricu. Pusi no drumstalām izkaisa formā, kas pārklāta ar cepamo papīru.

Kad karamele sabiezējusi, tajā iemaisa atlikušās mandeles un lakricu. Masu lej formās vai uz pergamenta papīra un atstāj istabas temperatūrā atdzist. Īrisu salauž gabaliņos un uzglabā burciņā. Starp īrisa kārtām liek pergamenta papīru, lai nesalīp.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.