Mandeļu torte - Receptes

Mandeļu torte

15 porcijas
Īsta Lieldienu torte pavasara svētku noslēgumā. Trīs slāņu biskvīts ar vieglu olu krēmu un aprikožu ievārījumu kārtās.
Mandeļu torte
Vērtējums: (0gab.)

Sastāvdaļas

5 olas
150 g Dansukker baltā smalkā cukura vai niedru cukura „Demerara”
75 ml verdoša ūdens
Šķipsniņa sāls
120 g kviešu miltu
1 tējk. cepamā pulvera
75 g sasmalcinātu mandeļu

Pildījumam
100 g žāvētu aprikožu
200 ml ūdens
200 g Dansukker Ievārījuma cukura
500 ml piena
4 olu dzeltenumi
150 g Dansukker pūdercukura
3 ēd. kar. Dansukker vaniļas cukura ar dabisko vaniļu
10 g kukurūzas miltu
75 g sviesta

Dekorēšanai
Dansukker pūdercukurs
Lieldienu saldumi

Sāk ar aprikozēm pildījumam. Aprikozes smalki sagriež vai sablendē, liek katliņā. Pievieno ūdeni, Ievārījuma cukuru un vāra 5 minūtes, vienmērīgi maisot. Nosmeļ putas.


Atdala olu dzeltenumus no baltumiem. Olu dzeltenumus sakuļ ar pusi no cukura, līdz iegūst gaisīgu masu. Pievieno ūdeni. Saputo olu baltumus ar sāli, pamazām pievienojot atlikušo cukuru, līdz iegūst stingras putas. Sajauc miltus, cepamo pulveri, mandeles un iecilā sakultajos olu dzeltenumos. Pamazām iecilā sakultos olu baltumus. Iegūto masu izlīdzina ietaukotā un ar rīvmaizi izkaisītā cepamformā ar diametru 26 cm. Cep krāsns apakšējā daļā 175 °C 40 minūtes. Plātni atdzesē un horizontāli sagriež četrās daļās (pamatnēs).


Katliņā sajauc olu dzeltenumus, pienu, pūdercukuru, kukurūzas miltus un maisot vāra, līdz masa sāk sabiezēt. Nokāš olu krēmu un ielej atpakaļ katliņā. Pievieno vaniļas cukuru, sviestu un maisa, līdz sviests pilnībā izkusis. Uzliek vāciņu un atdzesē krēmu. Aprikožu ievārījumu izklāj uz trijām tortes pamatnēm. Pāri ievārījumam pārklāj olu krēmu un kārto pamatnes vienu virs otras. Dekorē ar pūdercukuru un saldumiem.

Šo recepti sastādīja

Dansukker

;