Karamelizētie rieksti

800 g

Atzīme (2 gab)

Sastāvdaļas

500 g mandeļu
270 g Dansukker nerafinētā cukurniedru cukura
120 g ūdens
50 g sviesta
10 g malta kanēļa
1 g krustnagliņu
4 g melno piparu
4 g koriandra
1 g smaržīgo piparu
2 g ingvera pulvera
3 g vaniļas cukura
2 anīsa zvaigznītes

Instrukcijas

Riekstus uz pannas apgrauzdē un atdzesē. Garšvielas samaļ dzirnaviņās. Atdzisušus riekstiņus pārkaisa ar svaigi maltām garšvielām.

Cukuru kopā ar ūdeni uzvāra. Verdošam pievieno sviestu. Kad tas izkusis, pievieno  mandeles. Turpina karsēt 2 minūtes, nepārtraukti maisot un neļaujot riekstiem salipt vienā pikā. Gatavus riekstiņus izber uz plāts un atdzesē.

Receptes autori: Maija un Jānis Kairi

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.