Īriss

Konfekšu gatavošana mājās ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā. Pašu gatavots lazdu riekstu īriss ar šokolādes pārklājumu – pārsteidz savus mīļos ar garšīgām dāvanām.

Apmēram 30 gabaliņi

Apmēram 1 stunda 20 minūtes

Atzīme (3 gab)

Sastāvdaļas

Īriss
15 g sviesta
100 ml putukrējuma
75 g Dansukker gaišā Muscovado cukura
2 ēdamkarotes Dansukker dzidrā sīrupa
1 ēdamkarote Dansukker glikozes sīrupa
1 tējkarote sāls

Pārējās sastāvdaļas
apmēram 30 lazdu rieksti
150 g praline jeb riekstu pastas
20 g tumšās šokolādes

Papīra vai silikona formiņas konfekšu formēšanai

Instrukcijas

Noregulē cepeškrāsni uz 175 °C ventilatora režīmā un apgrauzdē lazdu riekstus apmēram 5-10 minūtes. Riekstus ietin virtuves dvielī un paberž, lai atdalītu miziņas.

Uz cepešpannas izvieto apmēram 30 papīra mini kēksu formiņas vai izmanto silikona veidni. Katliņā ar biezu dibenu maisot uzvāra visas karamelei paredzētās sastāvdaļas.
Masas temperatūrai jāsasniedz 125 °C.

Karameli lej veidnēs, aizpildot apmēram vienu trešo daļu no tilpuma. Ar karoti katrā formiņā izveido iedobi, karameles masu izspiežot gar sāniem uz augšu. Vidū liek lazdu riekstu. Ļauj sastingt.

Praline masu mikroviļņu krāsnī izkausē un piepilda karameļu veidnes līdz malām. Liek ledusskapī sastingt.  Tikmēr izkausē šokolādi.

Izkausēto šokolādi lej dekorēšanas maisiņā un uz katras konfektes uzpilina vienu apaļu pilienu. Ļauj istabas temperatūrā pilnībā sastingt.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Ziemassvētku kūkas

Ziemassvētku gardumu gatavošana vienmēr ir ļoti īpašs process. Tā ir īsta miera osta, kur tradīcijas, šķiet, vienmēr ir cieņā.

Ziemassvētku saldumi

Ziemassvētku saldumiem ir jābūt visu saldummīļu galdā. Liec svētku galdā mājās gatavotas krējuma un īrisa konfektes, pralinē un trifeles.

Ziemassvētku cepumi

Ziemassvētkos galdā likt varam ne tikai piparkūkas! Klasiskie cepumi ar Ziemassvētku pieskaņu lieliski iederēsies, baudot kafijas pauzi Ziemassvētkos.

Saldās Ziemassvētku dāvanas

Visjaukākās dāvanas ir tās, kuras ir pašu rokām gatavotas un prieka pilnas. Un kas gan var būt vēl jaukāks par gardiem saldumiem, Ziemassvētku smalkmaizītēm un vienreizējām marmelādēm?

Ziemassvētku deserti

Ziemas vidū apkārt virmo klementīnu un safrāna smarža. Šī smarža vēstī, ka uz zemes ir arī tādas vietas, kur nav tik tumšs un tik auksts, kā pie mums, ziemeļos.

Ziemassvētku dzērieni

Kad aiz loga pūš saltie ziemas, nekas nav patīkamāk, kā ierausties dīvānā ar karstas kafijas vai tējas tasi rokās. Izbaudiet to, piekožot klāt sieru un kraukšķīgu maizi vai arī grauzdētus riekstus.