Beļģu vafeles

Beļģu vafeles ir kvadrāta formā, un tās ir biezākas salīdzinājumā ar parastajām vafelēm. Beļģu vafeles ir gan ideāls svētdienas vēlo brokastu ēdiens, gan kā deserts pie pusdienām. Pievieno mājās gatavotu ievārījumu vai citrusaugļu krēmu!

Apmēram 8 gab.

1 stunda

Atzīme (27 gab)

Sastāvdaļas

125 g sviesta
250 ml piena
200 ml ūdens
12 g svaiga rauga
2 olas dzeltenumi
2 olas baltumi
0,5 tējkar. sāls
400 ml kviešu miltu
160 g balto cukura pērlīšu vai baltā lielkristālu cukura
Izkausēts sviests

Garšas dažādošanai
0,5 g safrāna saberzts kopā ar 1 tējkar. Dansukker baltā cukura
4 tējkar. malta kanēļa
4 tējkar. malta kardamona

Instrukcijas

Katliņā izkausē sviestu. Pievieno pienu un ūdeni. Uzkarsē līdz 37 °C. Raugu sadrupina un iemaisa siltajā šķidrumā. Atdala olu baltumus no dzeltenumiem. Dzeltenumus iemaisa ierauga šķidrumā. Pievieno sāli un cukuru. Iemaisa vijīgu vafeļu mīklu. Pievieno izvēlētās garšvielas.

Olu baltumus tīrā, sausā bļodā saputo stingrās putās, līdz veidojas putu galotnītes. Olbaltumu iecilā mīklā un atstāj uz 20 minūtēm “atpūsties”.

Pirms cepšanas mīklā iemaisa cukura pērlītes vai kraukšķīgu lielkstistālu cukuru. Vafeļu pannu iesmērē ar izkausētu sviestu. Katru vafeli cep apmēram 4 minūtes. Pasniedz ar putukrējumu vai ievārījumu.

Vēlies uzzināt ko vairāk par Nordic Sugar un mūsu produktiem un pakalpojumiem?

Konservēti vasaras dārzeņi

Uzglabā gabaliņu vasaras burkās. Ar konservētiem dārzeņiem varēsi paildzināt vasaras garšu. Perfekti grila vakaru galdam.

Āboli un bumbieri cepeškrāsnī

No dārza atnesti svaigi un norasojuši vai veikala plauktā izvēlēti skaisti un ekskluzīvi – āboli un bumbieri lieliski noder dažādu kūku un desertu gatavošanā.

Mellenes – labākās meža ogas

Mellenes tomēr ir labākās meža ogas. Melleņu sezona sākas jūlijā un var ilgt līdz rudens sākumam. Izmanto meža melleņu iespējas un cep pīrāgus, gatavo ievārījumus un sīrupus.

Ievārījumi un sīrupi

Savu ievārījumu un sīrupu pagatavošana ir vienkārša. Cukurs izceļ ogu un augļu garšu un ļauj uzglabāt ievārījumu droši un ilgi.

Meža veltes brūklenes

Brūklenes ir perfektas ogas, jo tās saglabā savas vērtīgās īpašības visas ziemas garumā. Uzglabā tās ūdenī, svaigi samaltas ar cukuru vai ievārījumā. Izmanto ikreiz kā piedevu cepumiem, kūkai, desertam vai mērcei.

Čatnijs - pikanta piedeva

Čatnija izcelsme ir indiešu kulinārijā, un tas visbiežāk sastāv no konservētiem augļiem, cukura un garšvielām. Čatnijs ir laba piedeva vairākumam ēdienu, un tas pastiprina ēdiena garšu.