Veselīgs uzturs


“Slīdošais šķērslis”

Maziem bērniem bieži ir grūti noturēt glāzi, un glāze viegli izslīd no rokām. Glāzes saturam izlīstot visapkārt, sasmērējas drēbes un mēbeles. Ja glāzei apkārt aptin pāris stipras gumijas lentes, tad to noturēt ir daudz vieglāk.


Cukurs padara maizītes kraukšķīgas

Ja samazina maizītēm izmantojamo cukura daudzumu, tad tās iznāk mīkstākas nekā parasti, un jo vairāk cukura izmanto, jo tās iznāk cietākas un kraukšķīgākas.


Divreiz uzrūgusi mīkla ir sulīgāka

Ja mīklai ļauj uzrūgt divas reizes - vispirms mīklas bļodā, bet pēc tam uz paplātes - maize iznāk sulīgāka.


Gluda un spīdīga glazūra

Gluda un spīdīga glazūra rodas, ja pūdercukuram piejauc mazliet silta piena.


Kā noņemt kūkas gabaliņus no pamatnes

Jāpasniedz mīkstu kūku ar pildījumu? Ja izsijā plānu kārtiņu pūdercukura uz tīras un sausas paplātes zem kūkas, tad gabaliņi viegli atdalīsies no pamatnes, kad kūku griezīs.


Mazliet karameļu garšas pankūkām

Cepot pankūkas, pieliek pannā izkausētajam sviestam mazliet cukura. Pankūkas tad iznāk smalkākas nekā parasti un tās mazliet garšo pēc karamelēm.


Mīkla uzrūgst labāk

Ja maizes mīklai pieber šķipsniņu cukura, tā labāk rūgst.


Miltu izstrādājumu izdošanās noslēpums

Miltu izstrādājumu sastāvdaļas jānomēra ļoti precīzi. Lai sasniegtu labu rezultātu, ir svarīgi, ka dažādu sastāvdaļu daudzumi paliek tajās pašās proporcijās.


Saldēšanas maisiņš sprauslas vietā

Piepilda maisiņu ar putukrējumu. Izgriež maisiņa stūrī mazu caurumiņu, otru maisiņa galu saspiež ciet un spiež putukrējumu caur caurumiņu.


Svaigi cepta maize katru dienu

Var pagatavot lielu daudzumu mīklas, glabāt to ledusskapī un cept svaigas maizītes katru dienu. Mīkla glabājama ledusskapī trīs dienas. Piparkūku mīklu var glabāt daudzas nedēļas.


Vēl labāks putukrējums!

Šķipsna baltā smalkā cukura vai vaniļas cukura putukrējumu padara labāku.


Vienreizējs priekšauts bērniem

Bērni piedalās kulinārijas izstrādājumu gatavošanā? Ja bērnam nav sava priekšauta, var pārgriezt uz pusēm plastmasas maisiņa apakšējo daļu un uzvilkt maisiņu bērnam virsū priekšauta vietā.