Veselīgs uzturs


“Slīdošais šķērslis”

Maziem bērniem bieži ir grūtības noturēt glāzi - tā viegli var izslīdēt no rokām un izlietais šķidrums var sasmērēt drēbes un mēbeles. Ja glāzei apkārt aptin pāris gumijas lentes, tad to noturēt rokās būs daudz vieglāk.


Cukurs padara maizītes kraukšķīgas

Ja samazina maizītēm izmantojamo cukura daudzumu, tad tās iznāk mīkstākas. Savukārt, jo vairāk cukura izmanto, jo tās iznāk cietākas un kraukšķīgākas.


Divreiz uzrūgusi mīkla ir sulīgāka

Ja mīklai ļauj uzrūgt divas reizes - vispirms mīklas bļodā, bet pēc tam uz paplātes, tad maize ir sulīgāka un ilgāk saglabā pufīgumu.


Gluda un spīdīga glazūra

Gluda un spīdīga glazūra veidojas, ja pūdercukuru iemaisa siltā pienā.


Kā noņemt kūkas gabaliņus no pamatnes

Jāpasniedz mīkstu kūku ar pildījumu? Ja uz tīras un sausas paplātes izsijā plānu kārtiņu pūdercukura un tad uz tās novieto kūku, tad gabaliņi viegli atdalīsies no pamatnes, kad kūku griezīs.


Mazliet karameļu garšas pankūkām

Cepot pankūkas, pannā izkausētajam sviestam pievieno mazliet cukura. Pankūkas izdosies smalkākas nekā parasti un tās garšos pēc karamelēm.


Mīkla uzrūgst labāk

Rauga baktērijas patērē cukuru, un tā rezultātā veidojas rūgšanas process. Ja maizes mīklai pievieno šķipsniņu cukura, tā labāk rūgst un ilgāk saglabājas gaisīga.


Miltu izstrādājumu izdošanās noslēpums

Miltu izstrādājumu sastāvdaļas jānomēra ļoti precīzi. Lai sasniegtu labu rezultātu, ir svarīgi, lai, mainot mīklas daudzumu, visu sastāvdaļu daudzumi paliek tajās pašās proporcijās.


Saldēšanas maisiņš sprauslas vietā

Ja tev nav pie rokas speciālas dekorēšanas tūtiņas, vari izmantot parastu iepakojuma maisiņu. Piepildi to ar putukrējumu. Izgriez maisiņa stūrī mazu caurumiņu, otru maisiņa galu saspied ciet un spied putukrējumu caur caurumiņu.


Svaigi cepta maize katru dienu

Rauga mīklu var uzglabāt ledusskapī vairākas dienas un cept svaigas maizītes katru dienu. Mīklu ieteicams uzglabāt ledusskapī ne ilgāk par trīs dienām. Piparkūku mīklu var uzglabāt daudzas nedēļas un vajadzības gadījumā var arī sasaldēt vēl ilgstošākai uzglabāšanai.


Vēl labāks putukrējums!

Šķipsniņa baltā smalkā cukura vai vaniļas cukura putukrējumu padara stingrāku un neļaus tam tik ātri atsuloties.


Vienreizējs priekšauts bērniem

Bērni piedalās virtuves darbos? Ja bērnam nav sava priekšauta, var pārgriezt uz pusēm plastmasas maisiņa apakšējo daļu un izmantot to kā priekšautiņu.